Luottamusmiehet

 

HYKS:n tehyläisten pääluottamusmiesten palvelulinja p. 09-471 78546. Numerosta palvellaan kaikkia HYKS:n tehyläisiä maanantaista torstaihin klo 9-15. Mikäli et saa ketään kiinni, yritä myöhemmin uudestaan. Halutessasi tietyn luottamusmiehen apua, AO161:n jäseniä palvellaan alla olevissa numeroissa.

 

AO161 ALUEEN PÄÄLUOTTAMUSMIEHET

Koordinoiva pääluottamusmies, Hyks / ATeK, PK-keskus, Neurokeskus, Yhtymähallinto
Päivi Törö
puh. 040 515 2880
paivi.toro@hus.fi

Hyks / Sisu, SK-keskus, Tietohallinto, Työterveys, HUS tukipalvelut
Jyri Saarinen
puh. 040 546 1359
jyri.saarinen@hus.fi

Hyks / Akuutti, Tupla, Vatsakeskus
Mika Huhtaniemi
puh. 050 428 6315
mika.huhtaniemi@hus.fi

HUS Kuvantaminen, Hyks / Syöpäkeskus, Tulehdus, Apteekki
Elina Manninen 
puh. 050 428 4735
elina.manninen@hus.fi

HUSLAB
Tuula Salmivaara
puh. 040 505 3090
tuula.salmivaara@hus.fi

Hyks / Psykiatrian tulosyksikkö
Päivi Seila
puh. 040 515 0660
paivi.seila@hus.fi

 

 

AO161 ALUEEN PAIKALLISET LUOTTAMUSMIEHET

HUSLAB-talo
Hanne Kalmukoski-Sahari
puh. 050 435 8685
hanne.kalmukoski-sahari@hus.fi


Iho- ja allergiasairaala
Kirsi Tuomisalo   
puh. 040 546 5660 
kirsi.tuomisalo@hus.fi

Kirurginen sairaala
Marja Perkkiö
puh. 050 428 6711 
marja.perkkio@hus.fi


Meilahden sairaala / Kolmiosairaala
Janne Päivärinta
puh. 050 428 7322

janne.paivarinta@hus.fi

Meilahden sairaala / Tornisairaala
Terhi Tuominen-Seittonen
puh. 040 585 8352
terhi.tuominen-seittonen@hus.fi

Silmä- ja leukakeskus
Tuukka Harring  
puh. 050 428 7321
tuukka.harring@hus.fi

Syöpätautien klinikka
Leena Alppi  
puh. 040 672 6169

leena.alppi@hus.fi