Luottamusmiehet

 

HYKS:n tehyläisten pääluottamusmiesten palvelulinja p. 09-471 78546. Numerosta palvellaan kaikkia HYKS:n tehyläisiä arkisin klo 9-15. Halutessasi tietyn luottamusmiehen apua, AO161:n jäseniä palvellaan alla olevissa numeroissa.

 

AO161 ALUEEN PÄÄLUOTTAMUSMIEHT

Koordinoiva pääluottamusmies, Hyks / ATeK, PK-keskus, Neurokeskus, Yhtymähallinto
PLM Päivi Törö
puh. 040 515 2880
paivi.toro@hus.fi

Hyks / Sisu, SK-keskus, Tietohallinto,Työterveys, HUS tukipalvelut
PLM Jyri Saarinen
puh. 040 546 1359
jyri.saarinen@hus.fi

Hyks / Akuutti, Tupla, Vatsakeskus
PLM Jenni Hjelt työlomalla 27.1.20 alkaen, sijaisena Mika Huhtaniemi
puh. 050 428 6315
mika.huhtaniemi@hus.fi

HUS Kuvantaminen, Hyks / Syöpäkeskus, Tulehdus, Apteekki
PLM Elina Manninen
puh. 050 428 4735
elina.manninen@hus.fi

HUSLAB
PLM Tuula Salmivaara
puh. 040 505 3090
tuula.salmivaara@hus.fi

Hyks / Psykiatrian tulosyksikkö
PLM Päivi Seila
puh. 040 515 0660
paivi.seila@hus.fi

 

 

AO161 ALUEEN PAIKALLISET LUOTTAMUSMIEHET

Meilahden sairaala / Kolmiosairaala
LM Janne Päivärinta (TYÖLOMALLA 31.12.2019 saakka, LM Tuukka Harring sijaistaa)
janne.paivarinta@hus.fi

Meilahden sairaala / Tornisairaala
LM Terhi Tuominen-Seittonen
puh. 040 585 8352  (sipu: 25245)
terhi.tuominen-seittonen@hus.fi

HUSLAB-talo
LM Hanne Kalmukoski-Sahari
puh. -
hanne.kalmukoski-sahari@hus.fi

Kirurginen sairaala
LM Juri Sivonen
puh. 050 4286711  (sipu: 70 89901)
juri.sivonen@hus.fi

Silmä- ja leukakeskus
LM Tuukka Harring  
puh. 050 4287321
tuukka.harring@hus.fi

Iho- ja allergiasairaala
LM Sari Vartti
puh. 050 4565660
sari.vartti@hus.fi

Syöpätautien klinikka
LM Satu Satto
puh. 050 4286566
satu.satto@hus.fi